Technologia ecoHOMES

Jak powstaje energooszczędny drewniany dom szkieletowy?


Budowa szkieletowego domu prefabrykowanego rozpoczyna się w hali produkcyjnej, gdzie powstają elementy przyszłego budynku takie jak ściany, stropy i więźby dachowe. Następnie wszystkie gotowe elementy wyruszają w podróż na miejsce budowy, gdzie są montowane na przygotowanej płycie fundamentowej.


Wszystkie moduły niezbędne do budowy domu powstają z naturalnego budulca jakim jest drewno, w zakładzie produkcyjnym gdzie nie są narażone na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu zapewniamy naszym Klientom aż 25-letnią gwarancję na konstrukcję domu oraz 2-letnią na zakres wykonanych robót określonych umową zakupu.
Naturalny budulec, gwarantuje że nasz dom będzie energooszczędny, a we wnętrzach będzie panował zdrowy mikroklimat. Drewniana konstrukcja domu, to również  możliwość późniejszych modyfikacji i rozbudów, które ogranicza jedynie wyobraźnia architekta.
Równolegle, gdy w hali powstają części naszego przyszłego domu, na działce wykonywane są fundamenty i gdy na plac budowy dostarczone są komplety potrzebnych elementów, rozpoczyna się ich montaz. W ciągu zaledwie kilku tygodni powstaje zamknięta bryła budynku wraz z oknami, kominem, dachem i wykończonymi elewacjami.
Ważną zaletą  szkieletowych domów prefabrykowanych jest fakt, iż montaż elementów na przygotowanych wcześniej fundamentach może się odbywać bez ograniczeń również zimą co znacznie ułatwia zaplanowanie całości inwestycji oraz szybsze jej zakończenie.
Konstrukcja szkieletowa jest jedną z najlżejszych technologii budownictwa mieszkaniowego i z powodzeniem może być stosowana w miejscach gdzie ze względu na trudne warunki gruntowe lub ukształtowanie terenu np. zbocza, skarpy, nie można posadowić tradycyjnego domu murowanego.

 

Zobacz podobne

powrót do listy

KONTAKT

Napisz do nas

Załaduj projekt

 

Dział Obsługi Klienta:
tel.  577 388 355
tel.  516 486 153

email:biuro@ecohomes.pl

Siedziba firmy
30-384 Kraków
ul. Zalesie 48