Poradnik ecoHOMES

Wybieramy projekt domu energooszczędnego

Wybór projektu lub zaprojektowanie naszego wymarzonego domu, będzie zaraz po zakupie działki kolejną ważną decyzją, który przyjdzie nam podjąć. Jaki powinien być ten nasz wymarzony dom?

Oczywiście względy estetyczne oraz funkcjonalne odgrywają bardzo ważną rolę, ale w nowoczesnym budownictwie równie ważne jest czy nasz dom będzie energooszczędny oraz tani w eksploatacji.
Dom energooszczędny to przede wszystkim budynek o prostej konstrukcji, zwartej bryle, płaskim lub dwuspadowym dachem. Im mniej skomplikowana struktura, tym również tańsze koszty budowy i późniejszej eksploatacji. Pamiętajmy, że wszelkie udziwnienia jak wykusze, lukarny, balkony, załamania, nie tylko będą podrażać nam koszty budowy, ale w przyszłości będą również wpływać na straty ciepła a co za tym idzie właściwości termoizolacyjne naszego domu.
Przy wyborze projektu trzeba również kierować się możliwością jego usytuowania na działce względem stron świata. W domu energooszczędnym większość przeszkleń, będzie zorientowana na południe lub południowy wschód. Jest to związane głównie z tym, że od strony południowej poprzez nasłonecznienie zyskamy dodatkowe ciepło, które pomoże nam w ogrzaniu naszego domu. Usytuowanie przeszkleń od strony północnej da nam odwrotny efekt, dom zamiast kumulować ciepło będzie się wychładzał.

 
powrót do listy

KONTAKT

Napisz do nas

Załaduj projekt

 

Dział Obsługi Klienta:
tel.  577 388 355
tel.  516 486 153

email:biuro@ecohomes.pl

Siedziba firmy
30-384 Kraków
ul. Zalesie 48